Cookie Consent by Free Privacy Policy website Něco pro mladé – strom-duvery.cz

Něco pro mladé

Výstižná slova reportéra ze Skynews Austrálie mladým lidem, kteří nedávno demonstrovali za klima (Jazykově upraveno – L. Š. ):

Jste první generace, která má klimatizaci v každé učebně, vaše výuka je založená na počítači, televizi máte v každé místnosti, elektronické prostředky můžete používat celý den. Váš protest bude oznámen prostřednictvím digitálních a elektronických prostředků. Telefon, tablet máte online po dobu 24 h. Se všemi svými elektronickými hračkami jste největším uživatelem energie.

Místo chůze pěšky do školy používáte všechny druhy dopravy. Spoustu z vás k ní dokonce denně vezou rodičovským taxíkem.

Jste zatím největším spotřebitelem spotřebního zboží v dějinách lidstva. Všichni si stále kupujete nové oblečení, abyste byli ′′ trendy“ i když loňské věci jsou pořád úplně v pohodě. Sotva někdo z vás spravuje oblečení, netušíte, jak vyměnit rozbitý zip, natož jak zvládnout jehlu na šití. Zahodí se mnoho z toho, co bylo dlouho prospěšné.

Lidé, vypněte klimatizaci nebo topení, choďte do školy, do práce pěšky, vypněte telefony, počítače, Xboxy, Playstations a přečtěte si knihu. Udělejte si vlastní sendvič, místo toho, abyste ho kupovali připravený v plastovém obalu.

Před každým protestem si zjistěte fakta a začněte zlepšovat svět u sebe sama. Nevyhlašujte za pachatele lidi, kteří žili celý život udržitelně.“

Nic z toho se nestane, protože jste sobečtí, špatně vychovaní, manipulovaní lidmi, kteří vás využívají a říkají, že děláte vznešenou věc, zatímco se bavíte a užíváte si nejšílenější západní luxus.

Převzatý článek

Probuďte se. Najděte fakta před protestem a začněte zlepšovat svět sami u sebe a nevyhlašujte za pachatele lidi, kteří žili celý život udržitelně.

Nic jste v životě nedokázali, všechno vám vybudovali lidé kteří jsou nyní v předdůchodovém a důchodovém věku a nebo dnes již nežijí…

Vůbec by neuškodilo, aby si toto přečetli všichni v každé rodině (i v té mojí).

(dodatek z mailu)