Cookie Consent by Free Privacy Policy website Můj Ukrajinec pomáhá tobě, tvůj Ukrajinec pomáhá mně – strom-duvery.cz

Můj Ukrajinec pomáhá tobě, tvůj Ukrajinec pomáhá mně


To nucení lidí do věcí, které dělat nechtějí a opovrhování každým, kdo nejásá nad prosazovanou ideologií ukronizace naší země, mi začíná něco připomínat…

Jelikož jsem však nekriticky smýšlející Čech, který jde raději s davem než proti němu, tak to úsilí nejenom, že nebudu sabotovat, ale ještě ho podpořím.

Měl bych několik návrhů, u kterých mohu zaručit minimálně šedesátiprocentní úspěšnost, v rámci dosažení požadovaných ideologických cílů.

V úvodu by se mělo lidem vysvětlit, že starat se o Ukrajince na svůj vlastní úkor je věc solidarity. Něco jako můj Ukrajinec pomáhá tobě, tvůj Ukrajinec pomáhá mně.

Bylo by nabíledni přemýšlet, zda nezavést povinnost, že do nákupních center, hromadné dopravy či nemocnic by se dalo vstoupit pouze za doprovodu Ukrajince. Zde by to ještě nemusel být nutně „váš“ Ukrajinec, tedy ubytovaný ve vašem bytě či domě. Je to hlavně věc solidarity, aby každý viděl, že pomáháte a není vám to lhostejné. Samozřejmě bych uvažoval i o povinnosti, aby každá škola disponovala jedním ukrajinským učitelem a v případě, že by se situace s Ukrajinci u nás zhoršila natolik, že by je nebylo kam dávat, zavřel bych školy, přeměnil je v ubytovny a děti převedl na online výuku.

Samozřejmě toto by situaci výrazně nezlepšilo, takže by bylo potřeba vytvořit kampaň a lidem vysvětlit, že pouze a jen to, když si vezmou Ukrajince domů, nás může vrátit zpět do normálního života.

Něco jako UDĚLEJME TEČKU ZA VÁLKOU NA UKRAJINĚ.

Každý občan vlastnící byt, či jakoukoliv nemovitost, by navštívil uprchlické centrum (to by mohlo být i v obchodním domě, či jako stan na nějaké akci), kde by dostal nejdříve jednoho Ukrajince a během dalších dvou měsíců druhého. Už po ubytování prvního Ukrajince by tento člověk dostal dočasný ukrajinský pas, který by byl řešen třeba aplikací v telefonu a QR kodem, kterým by se prokazoval.

Média by mohla 24 hodin denně informovat o tom, kolik lidí na Ukrajině v důsledku války zemřelo, kolik jich leží v nemocnici a kolik Ukrajinců žije na Ukrajině celkem. Nebál bych se v úvodu uvádět u mrtvých formulaci ZEMŘELI V DŮSLEDKU VÁLKY, která by se v případě, že by to lidem došlo, upravila na ZEMŘELI V PRŮBĚHU VÁLKY. Do statistik úmrtí bych se však nebál počítat úplně každého zemřelého na Ukrajině a každého, kdo zemřel 30 dní potom, co Ukrajinu opustil.

Pokud by ani toto nepomohlo, zvažoval bych nějaké protiústavní restrikce, skrze které by se „odmítačům“ znepříjemnil život natolik, aby se jim vyplatilo na dva Ukrajince u sebe doma přistoupit. Aktuálně prodloužený NOUZOVÝ STAV o další dva měsíce je slušný začátek.

Třeba zakázat návštěvu restaurací lidem, co se neprokážou platným potvrzením (tzv. Ukrajinským pasem) o tom, že mají doma alespoň dva Ukrajince. Pak bych ještě navrhl „boostovacícho“, tedy třetího Ukrajince a začal bych uvažovat o čtvrtém…

A pomalu bych začal mediálně pracovat na nějakém ostentativním přívlastku pro lidi, co jim na svůj vlastní úkor pomáhat nechtějí. Navrhoval bych něco jako „antivítač“, prostě klasickou nálepku, kterou média budou moci používat vůči každému, kdo se veřejně postaví proti této doktríně.

A až čas nazraje, vyvolal bych skrze média iluzi o tom, že společnost žádá povinné ubytování Ukrajinců v každé české rodině.

Jde samozřejmě o hrubý nástřel, který se bude precizovat operativně podle toho, jak se ta česká nepřející lůza bude vzpírat a hamounit o své peníze a svůj majetek.

Matouš Bulíř | www.MatousBulir.cz

https://t.me/c/1483504120/4084