Cookie Consent by Free Privacy Policy website Mám výhrady k názoru p.Šándora „konflikt zbytečně rozpoután Putinem“ – strom-duvery.cz

Mám výhrady k názoru p.Šándora „konflikt zbytečně rozpoután Putinem“


Před „Tiskovou konferencí bezpečnostního analytika Andora Šándora“ jsem p.Šándorovi poslal mail. Po několika minutách prezentace, jsem jeho „konferenci“ (obchodní prezentaci) přestal sledovat.


Dobrý den p. Šándore.

Jmenuji se Jiří Bránka.

Toto mé sdělení je otevřené, za své názory se nestydím.

Nebojím se důsledků svých voleb a rozhodnutí, pokud jsou správná, upřímná a hlavně s dobrým úmyslem.

Chci reagovat na Vaše vyjádření:

Zkušený bezpečnostní expert Andor Šándor pak odpověděl i na dotaz, co mu na ukrajinském prezidentovi zcela neimponuje. „Co mi vyloženě vadí, je, že nám Zelenskyj stále cosi vyčítá, že si myslí, že ten konflikt je konfliktem, který vede Ukrajina za západní svobodný svět, to si nemyslím, protože jsem přesvědčen, že je to rusko-ukrajinský konflikt o národní svébytnost a území Ukrajiny. A je to v zásadě konflikt, který byl zbytečně rozpoután Putinem a Ukrajina má právo se bránit.

https://zivotvcesku.cz/andor-sandor-udelal-rozbor-kvality-ukrajinskeho-prezidenta-a-vudce-volodymyra-zelenskeho-pr-genialni-ale-snazi-se-nas-vtahnout-do-valky/

Mám výhrady ke slovům „A je to v zásadě konflikt, který byl zbytečně rozpoután Putinem“ a prosím Vás o zodpovězení následujících otázek.

 1. Co jste dělal Vy mezi r. 2014 – 2022 pro občany Donbasu, kteří nejsou již mezi námi? Co vzkážete dětským obětem?
 2. Byli dopadeni a odsouzeni vrazi obětí v Oděse?
 3. Víte, že boje na Donbasu trvaly déle, než pro ČSR období od Mnichova po konec II. světové války?
 4. Co mezi roky 2014 – 2022 dělal p. Zelenskyj, Porošenko, Fiala, Černochová, Rakušan, Lipavský, Němcová, Pekarová, …? A s jakým výsledkem?
 5. Co dělala Francie, Německo, USA, Velká Británie, Polsko, Česká a Slovenská republika? A s jakým výsledkem?
 6. Co dělali občané Kyjeva, Lvova, …? A s jakým výsledkem?
 7. Na kolik mrtvých na území „LLR“ a „DLR“ se čekalo, než by bylo opodstatněné „problém“ řešit a vyřešit?
 8. Co si myslíte, měl dělat p.Putin?
 9. Co byste dělal Vy na jeho místě a s jakým předpokládaným výsledkem?
 10. Co pohrdání Západu Ruskou federací, že její ekonomika stojí jen na exportu ropy a plynu? Likvidace pomníků II. světové války před „speciální operací“?
 11. Považujete důkazy v kauzách Vrbětice, „Ricin“, „Salisbury“ za důvěryhodné?
 12. Chcete popřít, že na Ukrajině bují propagace nacismu?
 13. Co si myslíte o jednotce speciálního určení Azov a jejích „aktivitách“? Měli bychom podobnou jednotku založit u nás? Pokud ne, tak proč ne?
 14. Chcete popřít, že se západní Ukrajina chová k „Moskalům“ pohrdavě?
 15. Divíte se separatistickým tendencím „LLR“ a „DLR“?
 16. Kauzy naše soudy řeší desetiletí, ale kdo sestřelil MH17 bylo jasné hned? Jak si to vysvětlujete?
 17. Jak hodnotíte rozpínavost USA a NATO, jejich „export demokracie“ a „úspěchy“ v Jugoslávii, Sýrii, Afganistánu?
 18. Sankce proti Venezuele a Iránu, válka v Iráku, převrat a občanská válka v Libyi?
 19. Nedá mi nevzpomenout „humanitární“ Orange Agent ve Vietnamu jako analogie bombardování Jugoslávie.
 20. Kdo začal Karibskou krizi a následným stažením raket USA po domluvě mezi Chruščovem a bratrem Kenedyho?
 21. Víte, jak to bylo s „anexí Krymu“, krymským referendem a připojení Krymu k Ruské federaci?
 • V případě Krymu je zamlčováno referendum z 20. ledna 1991, několik měsíců před rozpadem SSSR, zda má být obnovena Krymská autonomní sovětská socialistická republika. Šlo tehdy o administrativní „povýšení“ Krymu z „oblasti“ na „autonomní republiku“. Zúčastnilo se 81 procent oprávněných voličů, 94 procent z nich řeklo, že ano. Nejvyšší sovět Ukrajinské SSR příslušný zákon schválil a Krym se s účinností od 19. června 1991 stal autonomní republikou v rámci Ukrajiny.
 • Dne 21. října 1995 přijal krymský parlament upravenou ústavu, která byla 28. června 1996 potvrzena celoukrajinským parlamentem v nové ukrajinské ústavě. Podle oddílu 10 ukrajinské ústavy se Krym stal autonomní republikou v rámci Ukrajiny, která měla podle článku 138.2 pravomoc vyhlásit místní referenda, jejichž předmět nebyl omezen tímto oddílem ukrajinské ústavy.
 • Dne 23. října 1998 ukrajinský prezident Kučma podepsal zákon, který ji schválil. Článek 48 krymské ústavy deklaroval právo Krymské republiky vypsat referendum, týkající se podstatných otázek pro krymské obyvatelstvo.
 • Od roku 2000 má autonomní republika také vlastní hymnu.
 • Referendum z 16. března 2014 bylo tedy uplatněním tohoto práva, které bylo v souladu i s ukrajinskou ústavou. Námitky, že se konalo za přítomnosti ruských („okupačních“) vojsk, která tam dokonce byla prý poslána, jsou zcela liché. V roce 2010 byla totiž uzavřena rusko‑ukrajinská smlouva o pronájmu krymských základen pro ruskou Černomořskou flotilu s platností až do roku 2042. Milan Syruček (Rusko‑ukrajinské vztahy. Mýty a skutečnost. Praha 2015) uvádí, že Sevastopol dostal zvláštní status, a celkem 4.600 objektů na Krymu mělo právo exteritoriality. Celkový počet vojáků ani po jejich doplnění počátkem roku 2014 (to asi měla být ta „okupace“) nikdy nepřesáhl množství, uvedené ve smlouvě.
 • Přítomnost ruských vojáků v pronajatých objektech tedy nijak neovlivnila průběh referenda, protože to dopadlo v podstatě stejně, jako referendum v roce 1991, kdy žádné takové výtky nebyly vzneseny, přestože i tehdy byli na krymských základnách vojáci Černomořské flotily.
 1. Můžete zcela vyloučit, že USA na Ukrajině vyvíjely biologické zbraně?
 2. Můžete zcela vyloučit, že Ukrajina chystala ofenzivu na DLR a LLR a „speciální operace“ tomu měla předejít?
 3. Považujete dnešní Západ, USA a EU za vzor spravedlnosti, čestnosti, ohleduplnosti, korektnosti (doplňte si další atributy, nehodnoťme, kdo je horší a kdo lepší, začít musíme u sebe)?
 4. Můžete vyloučit, že „ukrajinští vojáci“ nezabíjejí civilisty?
 5. Můžete zcela vyloučit, že mrtví v „Buči“ byli výsledkem „práce“ ruských vojáků? Jak vysvětlíte rozporuplnost snímků ze satelitů s informacemi ukrajinské strany?
 6. Dostal jsem kdysi otázku, jak poznám, že bojuji na „správné straně“. Můžete na tuto otázku zkusit jednoduše odpovědět, bez politického a ekonomického podtextu?

Dlouhodobě dehonestujeme Ruskou federaci, přitom jsme montovna a „krmelec“ Západu a nyní možná největší dodavatel zbraní na hlavu nejzkorumpovanější zemi v Evropě Ukrajině?

S politikou ČR nesouhlasím a za naše „představitele“ se stydím.

Svůj názor jsem vyjádřil na úvodní straně https://jetoonas.cz a https://www.jetoonas.cz/dont-worry-cz/

Uvítám informace a argumenty, které mi pomohou mé názory změnit.

Pokud vyhodnotíte mé postoje pro ČR jako nebezpečné, „předsudečně nenávistné“, či jinak závadné, stačí říci a půjdu se sám udat na policii ČR.

Děkuji předem za vyjádření, za pomoc a přeji hezký den.

S úctou.

Jiří Bránka ve Zlíně 24.5.2022