Cookie Consent by Free Privacy Policy website Z historie událostí na Ukrajině – strom-duvery.cz

Z historie událostí na Ukrajině

Dnes vám řeknu všechno o propagandě kolem války na Ukrajině.

Ukrajinci jsou obětí velmocí. Ukrajina je hračka velmocí, což je vidět na volbě prezidentů Ukrajiny:

 • Leonid Kučma – ruský nástroj
 • Viktor Juščenko – americký nástroj
 • Viktor Janukovič – ruský nástroj
 • Petro Porošenko – americký nástroj
 • Vladimír Zelenskij – americký nástroj

Amerika se přetahuje s Ruskem o vládu na Ukrajině. Důvodem je umístění balistických raket s jadernou hlavicí na Ukrajině. Jejich umístěním na Ukrajině by Amerika získala strategickou převahu nad Ruskem, podobně jako se Sovětský svaz pokoušel umístit jaderné zbraně na Kubu a světu hrozila Kubánská raketová krize, když americký prezident John Fitzgerald Kennedy zablokoval námořní přístupy na Kubu. Obě strany pak ustoupilyj. Sověti neinstalovali jaderné zbraně na Kubu, Američané stáhli balistické rakety z Turecka a navrch garantovali nedotknutelnost Kuby ze strany amerických vojsk.

Američané provedli sérii převratů na Ukrajině. Na přelomu let 2004 – 2005 Oranžová revoluce, 2013 – 2014 Euromajdan. Rusko reagovalo anexí Krymu a podporou separatistických tendencí v Doněcké a Luhanské oblasti.

Od roku 2014 zesiluje tlak na ruskojazyčnou většinu na východě Ukrajiny, který vyvrcholil 16. ledna 2021 zákazem užívání ruského jazyka v úředním a obchodním styku. Došlo k zákazu výuky ruského jazyka na školách, ačkoli se jedná o rodný jazyk tamějšího obyvatelstva.

Tětiva se prohnula a Rusko vtrhlo na východ Ukrajiny, ano je to invaze, ano je to válka. Severoatlantická aliance bude bojovat do posledního Ukrajince, ale sama Ukrajině neposkytne vojenskou účast na konfliktu.

Rusové útočí na široké frontě a jako vždy v každé válce jim to na začátku vůbec nejde, ostatně zpomalený počáteční postup vykazuje ruská armáda ve všech typech konfliktu, ve válce s Napoleonem, Hitlerem i ve Finsku.

K podivným rozhodnutím ukrajinské armády patří umisťování raketových kompletů a obrněné techniky do husté sídlištní zástavby a využívání lidských štítů. Proto tak často vidíme rozbombardované panelové domy, takzvané kyjeváky, na záběrech z Ukrajiny.

Ukrajinský prezident podává ve válečném stavu své země přihlášky do NATO i Evropské unie, nedbá přitom na vysoké ztráty na životech a ignoruje možnost okamžitého míru.

Přitom mírový plán narýsoval sám americký prezident Kennedy v Kubánské raketové krizi a můžeme ho přerýsovat na Ukrajinu v roce 2022. Tedy úplná neutralita Ukrajiny výměnou za okamžité stažení ruských vojsk.

Tím ukončíme krveprolití, ale jak jsem řekl, Amerika a NATO budou bojovat až do posledního Ukrajince, protože Ukrajince považují za potravu pro děla a sledují vlastní geopolitický zájem oslabení Ruské federace.

Západní Svět a zejména bývalé komunistické satelity zaplavila nevídaná míra propagandy a nenávisti v souvislosti s válkou na Ukrajině. Dokonce taková, že čirou náhodou americká společnost Facebook veřejně, aby si toho každý všiml, povolila výhrůžky zavraždění ruského prezidenta Putina. Je mi líto, ale krveprolití na Ukrajině zastaví pouze mnou uvedený mírový plán.

Zajímavé je, že zmanipulovaní lidé pod vlivem propagandy pronásledují i lidi s mírovým postojem, který mám já.

Ti samí lidé v roce 1914 vítali Císaře Pána a světovou válku,

 • 1918 Masaryka,
 • 1939 hajlovali,
 • 1945 mlátili Němce,
 • 1948 soudruhovali,
 • 1950 skandovali za popravu Milady Horákové,
 • 1968 vítali Ukrajince v sovětských tancích, které sem poslal Ukrajinec Brežněv,
 • 1989 cinkali klíčema.
 • 2022 ti samí lidé jedou jedinou možnou pravdu a iniciativně pronásledují kritické názory.

Že nám hrozí jaderná válka, jim neříkejte, nejsou schopni to pochopit. Vím jen jedno, že hrstka z nich, která přežije nukleární zimu, bude v další válce bojovat tak maximálně klacky a kameny.

Přeju Ukrajincům mírový plán, protože válka zabíjí jejich rodiny a proto nikdy nebudu stát na straně války. Sdílej to dál.

video zde: https://t.me/c/1458130969/1782