Cookie Consent by Free Privacy Policy website Dopis od Pavla… to hovoří za vše – strom-duvery.cz

Dopis od Pavla… to hovoří za vše

Ahoj mrkni se, co mi poslal Pavel, který v Rusku žil a pracoval 12 let jako stavbyvedoucí. (přišlo mailem)

Kdosi je tady padlý na hlavu, ale prezident Vladimír Putin to není!

Stav, který je nyní na Ukrajině, je politováníhodný a nejvíce ubližuje úplně obyčejným lidem. Válka patří vždy mezi ta nejhorší možná řešení a nejvíce postihuje ty nevinné! Neobhajuji tedy válku, ale jak jsem již dříve dal veřejně najevo, tak stojím na straně Ruska. V dalším textu vysvětlím proč.

Situace na Ukrajině není řádně řešena již od dob rozpadu Sovětského svazu. Ukrajina sice vyhlásila samostatnost, ale neučinila kroky vedoucí k její plné legitimizaci. Mám tím na mysli především fakt, že si nezajistila po rozpadu Sovětského svazu jako jeden z nástupnických států mezinárodní uznání společných hranic a jejich registraci. Ukrajina tedy de facto nemá hranice a nemůže si nárokovat žádná území. V tomto smyslu tedy zábor Krymu Rusy nelze vnímat jako anexi, neboť nikdo neví, kde Ruská hranice končí a jak víte, tak per huba nic neplatí. Stejným způsobem je nutno nahlížet i na oblast Donbasu. Mnozí to určitě nevíte, ale oblast střední a východní Ukrajiny je rodnou oblastí Ruského národa a z tohoto důvodu v těchto oblastech činí poměr Rusů vůči Ukrajincům 80% ku 20%.

Ukrajinské vlády měly dost času tuto situaci řešit. Ve své podstatě ji měly řešit už od roku 1991, ale neučinili tak. Místo konstruktivních řešení přišla pro Ruské obyvatelstvo rána, neboť vláda Ukrajiny zavedla na celém území jako jediný úřední jazyk ukrajinštinu. Ruština byla zrušena jak na úřadech, tak na školách. Bohužel se nikdo neptal, jak tyto kroky dopadnou na lidi v oblastech s většinově ruským obyvatelstvem!! Když se v těchto postižených oblastech začali Rusové bránit a začali se domáhat svých lidských práv, tak byli napadáni, jak ze strany Ukrajinských úřadů, tak ze strany Ukrajinských nacionalistů. Zabíjení Rusů se stalo běžnou záležitostí všedního dne a nikomu to nevadilo. USA, Britové, ale i organizace na ochranu lidských práv mlčely. Vždyť proč taky – šlo přeci jen o Rusy. To trvalo až do doby, kdy Ruskému obyvatelstvu došla trpělivost, a sami se chopili zbraní, aby ochránili svá práva. Sice se jim u nás, ale i jinde ve světě říká separatisté, ale své si uchránili a to za cenu mnoha lidských obětí. Část území (své domoviny) se jim podařilo odtrhnout od Ukrajiny a vyhlásili Doněckou a Luhanskou lidovou republiku. Samozřejmě, že to Ukrajině vadí, ale tuto situaci zavinily vlády Ukrajiny a nacionalisté. Jen vzpomeňte, jaká zvěrstva činili a činí. To jste zapomněli na Oděsu a dalších místa otevřené genocidy páchané na Rusech? Jediný, kdož těmto lidem podal pomocnou ruku, byl prezident Putin a Ruská armáda. Všichni okolo se na tyto lidi s odpuštěním vysrali. Američany počínaje, tak uslintanou Českou vládou konče!

Za situaci na Ukrajině jsou nejvíce odpovědné Ukrajinské vlády, které se díky oligarchům začali bratříčkovat se západem. To samozřejmě západu vyhovovalo a chopil se příležitosti. Začal podporovat tamní nacionalisty a další nekalé živly, což vyvrcholilo Majdanem. Je až ostudné, že západu nevadí, jak se na Ukrajině hajluje, veřejně vlají vlajky se svastikou, Stěpan Bandera je označován za vlastence a hrdinu. Nevadí, že vznikají polovojenské, ale i vojenské jednotky pod nacistickými prapory a s nacistickým vedením, nosí se tam veřejně uniformy wehrmachtu i SS. No nevadí to, protože vraždí Rusy.

Pro Spojené státy nemají lidé na Ukrajině žádnou cenu. Cenu má pouze území Ukrajiny, neb hraničí přímo s Běloruskem a Ruskou federací! Takovéto území je příhodné jako nástupní prostor pro případné napadení Ruska. Ruská federace si tuto hrozbu uvědomuje a byla by hloupá, kdyby na tuto situaci nezareagovala. Krym byl obdobný případ. Na Krymu je město Sevastopol, kde je velký námořní přístav a velká námořní vojenská základna Ukrajiny. Tuto základnu hodlala Ukrajinská vláda pronajmout Spojeným státům a byla v tomto smyslu vedena tajná jednání. Tyto informace podali i někteří Ukrajinští poslanci. Co by tento akt znamenal pro Rusko?? Především přítomnost Amerických vojsk a námořnictva doslova na Rusé hranici. Byl by znemožněn Rusku přístup do Černého moře a byla by pro Ruské loďstvo zablokována jižní námořní cesta. Proto Rusko tak narychlo obsadilo Krym. Záludné a zištné chování Ukrajiny bylo prokázáno a nebýt jeho, tak nemusel být Krym zabrán. Na střední Ukrajině bylo zjištěno budování infrastruktury pro odpalování raket (raketové základny). Pro koho? Pro Ukrajinu nebo NATO či USA??

Ruská strana se pokoušela od roku 2014 jednat a deeskalovat napětí, ale bez úspěchu. USA, EU a NATO jakoby neslyšeli. Šli si stále za svým a jen napětí zvyšovali. ČR samozřejmě nemohla zůstat pozadu a svým dílem také přilévala oleje do ohně. Tedy situace byla horší a horší. Co však požadovalo Rusko? Především demilitarizaci Ukrajiny a její politickou a vojenskou neutralitu. To bylo západem a Ukrajinou odmítnuto, přičemž se jedná o model, který je podoben tomu Švýcarskému. No a, že by Švýcarský model byl tak špatný si nemyslím – ba naopak. Jenom neotevírá dveře válce a jeho území pro tyto záměry nelze využít.

Pakliže Rusko Ukrajinu připojí ke svému území, tak je to výhra pouze z hlediska geopolitického. Jinak v tom ostatním bude mít Rusko s Ukrajinou pouze problémy, neboť se jedná o zemi ekonomicky vydrancovanou. Působení Ukrajinských oligarchů, Ukrajinské mafie a Euro-unijního zlořádu udělalo své.

Kdyby v současnosti měla Ukrajina žít pouze za své, tak do týdne padne. Ukrajina je těžce závislá na penězích z USA a EU. Pouze tyto prostředky tuto zemi drží nad vodou. Pakliže Rusko vyhraje, jakože vyhraje, tak bude muset svými penězi sanovat Ukrajinskou ekonomiku, protože jinak tam lidé budou žrát hlínu. Ve Spojených státech to velmi dobře vědí a tak ani vojensky nezasahují. Stálo by je to balík. Ve výsledku jsou válce i rádi, neboť tímto Rusko řeší situaci za ně a de facto je vyvazuje z morální povinnosti Ukrajině pomáhat a vyřešit situaci, do které Ukrajinu zatáhli. Rusko toto břímě vzalo na svá bedra a to i za tu cenu, že bude veřejně očerňováno a označováno za agresora.

S velkým úsměvem a zaujetím sleduji plytké výlevy České politické scény na téma Ukrajina. To je divadlo pro otrlé. V hlavních rolích excelují, až exhibují pan Fiala, Bartošek, Vostrčil, Jurečka, Lipavský, Pekarová –
Adamová, Langšádlová, Černochová, Stanjura či Rakušan. Člověk si připadá, jak na představení idiota. To je keců o demokracii, lidských právech, svobodě atp. Mě osobně by zajímalo, jak jste vy shora uvedení přišli na to, že na Ukrajině je demokracie?? Jak to vypadá? Mohl bych prosím tu demokracii vidět? Vždyť tam vládnou oligarchové, mafie a nacisté!! Všichni řeší jen peníze, ale obyčejní lidé je nezajímají. Jak chcete mluvit o demokracii a svobodě, když Ukrajinský prezident zdraví lidi zdviženou pravicí do výše očí?? To ukazuje, jak vysoko mu skáče pes, či jak moc mu stojí penis? Vy nevidíte na demonstracích ve městech nacistické vlajky? Žvaníte o lidských právech a nějak jste zapomněli na masakry v Kyjevě, na upalování lidí zaživa v Oděse, na zvěrstva u Mariupolu. Kde je ta svoboda? V Donbasu a Luhansku museli lidé bránit rodný jazyk se zbraní v ruce. Tohle chcete chránit? Jestliže ano, tak se ani nedivím, že to v zemi České vypadá, tak jak to vypadá. Vždyť vědomě lžete!! Vědomě podporujete nacisty a jejich zločiny proti lidskosti. V tomto směru velmi zklamal i prezident Zeman a změnu jeho rétoriky při jeho znalostech a analytickém myšlení nechápu. Kdyby byla ta demokracie a svoboda na Ukrajině, tak skvělá, tak proč taková kvanta
Ukrajinců emigrovala, či jezdí za prací do Polska, Německa, Rakouska, Česka, Slovenska?? Když si tak vážíte Ukrajinců, tak proč u nás pracují za podřadné mzdy?? No, a jestli si myslíte, že jim stužkou v barvách jejich vlajky pomůžete, tak jste směšní.

Ukrajinci čekali, že jim západ vojensky pomůže a co se stalo? Amíci, co na Ukrajině byli jako poradci, tak zdrhli mezi prvními. Vojensky jim nepomůže nikdo.. Musí si pomoci sami a to tím, že sami svrhnou korupční proamerickou vládu a zlikvidují veškeré oligarchy. Opakuje se na Ukrajině situace, jakou prožil i náš národ v roce 1938, kdy nás západní spojenci ústy Delladiera a Chamberlaina prodali Hitlerovi. My Čechoslováci dobře víme, čeho je západ schopen.

Jestli si myslíte, že nějaké sankce Rusku citelně ublíží, tak pokračujte dál ve své tuposti. Na tyto alternativy se Rusko s předstihem připravilo. No, a když tak rádi plkáte o vyloučení Ruska se systému SWIFT, tak to udělejte. Největší facku tím dáte především sami sobě a obyčejným lidem v Evropě značně znepříjemníte život. Přes bankovní systém SWIFT jsou totiž prováděny veškeré platby za ropu a plyn z Ruska. Když nebudete platit, tak Rusko dozajista zastaví dodávky surovin a to plně po právu. Tím se cca do 2 měsíců zastaví ekonomika a může dojít i k jejímu zhroucení. To Evropa jistě potřebuje! Rusko ty kohoutky uzavřít může, neboť přebytečné kapacity odebere a zaplatí Čína a vy utřete hubu.

Závěrem asi tolik. Válka je i pro mě špatným řešením, nicméně z hlediska souhrnných vnějších činitelů a faktu, že Ruská federace a prezident Putin byli do této situace dlouhodobě tlačeni, nezbylo jiného řešení. Za tuto situaci nese odpovědnost především tzv. západní demokracie, jejíž rozpínavost nezná hranice.

Vladimíre Vladímíroviči Putine a Ruská armádo.

Snažte se prosím při své akci co nejvíce eliminovat civilní oběti, Chraňte děti a staré lidi – ti za nic nemohou a jim samotným se těžko žije. Avšak žeňte bičem nácky, oligarchy a chazarské židy. Dejte lidem zpět jejich továrny, půdu a smysl života. Naše paní Pekarová – Adamová či pan Petr Fiala sice slibují, jak Ukrajině pomohou, ale nevěřte na duchy – ze svého nedají vůbec nic! Vyhněte se prosím způsobu války, jakou vedly USA a NATO genocidním způsobem v Iráku, Jugoslávii či Libyi.