Cookie Consent by Free Privacy Policy website ČR se chce ukázat jako nejvíc rusofobní stát na světě. Politolog o návrhu přijmout Ukrajinu do V4 – strom-duvery.cz

ČR se chce ukázat jako nejvíc rusofobní stát na světě. Politolog o návrhu přijmout Ukrajinu do V4

⭕️ Česká republika navrhne svým partnerům z Visegrádské čtyřky přijmout do aliance Ukrajinu. Společný bodem jsou podle Ministerstva obrany ČR „špatné zkušenosti v komunikaci s Ruskem“. Proč se ČR angažuje s touto iniciativou ve střední Evropě a jaká je pravděpodobnost jejího naplnění, hodnotí ruský politolog a vysokoškolský profesor Vadim Truchačov.

🔻 V pořadu České televize paní ministryně Černochová uvedla, že Ukrajina kromě bezprostředního sousedství se středoevropskými státy má také společné „negativní zkušeností v komunikaci s Ruskem“.

🔺 „Začneme tím, že současná česká vláda se snaží prezentovat jako nejvíce protiruský stát v Evropě, v čemž mimochodem předstihla Polsko nebo dokonce i Litvu. Iniciativa paní Černochové proto zcela odpovídá tomuto směru. Podobné myšlenky zaznívaly již v roce 2014 především od Polska. Ted´ je zřejmě řada na České republice,“ řekl politolog.

https://t.me/SputnikCesko1/261