Cookie Consent by Free Privacy Policy website 15 zdravých přírodních ingrediencí – strom-duvery.cz

15 zdravých přírodních ingrediencí


Tyto produkty jsou pro tělo neocenitelným pomocníkem. Je lepší kupovat dražší, ale zdravé produkty, než jíst polotovary a utrácet peníze za léky.

1. Meruňka 🍑
Meruňky obsahují betakaroten, který zabraňuje volným radikálům ničit vnitřní struktury těla.

2. Avokádo 🥑
Kyselina olejová, nenasycené tuky, které jsou součástí ovoce, snižují cholesterol a zvyšují množství lipoproteinů s vysokou hustotou.

3. Maliny 🍓
Maliny jsou bohaté na kyselinu ellagovou, která pomáhá zastavit růst rakovinných buněk. Bobule také obsahují vitamín C.

4. Mango 🥭
Středně velký plod manga obsahuje přibližně 57 mg vitamínu C, což je požadovaný denní příjem člověkem. Tento antioxidant pomáhá předcházet artritidě a podporuje hojení ran a posiluje imunitní systém.

5. Pižmový meloun 🍈
Vitamin C a beta-karoten obsažené v melounu jsou dva velmi silné antioxidanty, které pomáhají chránit buňky těla před poškozením spojeným se zvýšenou aktivitou volných radikálů.

6. Brusinkový džus 🥤
Pomáhá bojovat proti infekcím lokalizovaným v močovém měchýři a zabraňuje růstu bakterií. Šálek brusinkové šťávy obsahuje pouze 144 kalorií. Šťáva a různé brusinkové nápoje jsou silné diuretikum.

7. Rajče 🍅
Jeden z nejsilnějších karotenoidů Lykopen se nachází v rajčatech. Působí jako antioxidant. Studie ukazují, že rajčata snižují riziko onemocnění močového měchýře, žaludku a také snižují pravděpodobnost rakoviny tlustého střeva o 50 %, pokud budete jíst rajčata každý den.

8. Rozinky 🍇
Tyto malé perly jsou hlavním zdrojem železa, které pomáhá přenášet kyslík do tkání.

9. Fíky 🧆
Fíky jsou dobrým zdrojem draslíku a sacharidů a obsahují také vitamín B6, který je zodpovědný za produkci serotoninu – „hohormonu slasti“.

10. Citron 🍋
Obsahuje limonen a vitamín C, které pomáhají předcházet rakovině. Citron má velmi málo kalorií, žádné tuky a sacharidy.

11. Cibule 🧅
Cibule obsahuje quercetin, nejsilnější flavonoid, v hojnosti. Studie ukazují, že cibule snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny.

12. Artyčoky 🌱
Tato na první pohled neobvyklá zelenina obsahuje značné množství silymarinu, antioxidantu, který snižuje riziko rakoviny kůže, a navíc vláknina kontroluje hladinu cholesterolu v krvi.

13. Pšeničné klíčky 🌾
Lžíce obsahuje přibližně 7 % denního potřebného množství hořčíku, který zabraňuje vzniku svalových křečí. Pšenice je také dobrým zdrojem vitamínu E.

14. Čočka 🥣
Isoflavony čočka dokáže „potlačit“ rakovinu prsu a obsahuje vlákninu, která zlepšuje práci celého těla.

15. Korýši (měkkýši, mušle)🦐
Vitamin B12 obsažený v těchto mořských plodech podporuje nervové funkce a duševní schopnosti, navíc — tyto produkty obsahují železo, hořčík a draslík nezbytné pro naše tělo.

https://t.me/nezaockovani2/29317